Bizning DNK laboratoriya yordamida siz sudgacha qarindoshlikni o’rnatishingiz mumkin. Usulning aniqligi 99,99999% ga etadi, bu sud tomonidan qarindoshlikni aniqlash uchun zarur bo’lgan aniqlikka to’liq mos keladi. Hozirgi vaqtda bu mavjud bo’lgan eng aniq usul. Bizning mutaxassislarimiz DNK laboratoriyamizga ekspertiza yuborilishi uchun sudgacha hujjatlarning to’liq to’plamini taqdim etadilar. Qanoatlantirilgan iltimosnoma bizga to’g’ridan-to’g’ri suddan yuborilishi mumkin. Biz qarindoshlikni aniqlash uchun sud-genetik ekspertizasini O’zbekiston Respublikasi qonunchiligiga qat’iy muvofiq va barcha protsessual standartlarga muvofiq o’tkazamiz. Genetik ekspertiza natijasida keng qamrovli ekspert xulosasi tayyorlanadi. Bu laboratoriya muhri va genetik mutaxassisning imzosi bilan tasdiqlangan sud uchun zarur bo’lgan barcha ma’lumotlarni o’z ichiga olgan ko’p sahifali tikilgan hujjat. Sudgacha qarindoshlikni o’rnatish uchun DNK testini o’tkazing va sudga taqdim etish uchun tayyor huquqiy hujjatni oling.
Bizning sud-genetik xulosalarimiz O’zbekiston Respublikasining barcha sudlari tomonidan qabul qilinadi.
+998 7120 505 32Qaysi holatlarda sudgacha qarindoshlikni aniqlash DNK testi o'tkaziladi
Sudgacha otalikni aniqlash DNK testini o’tkazish talab qilinadigan ko’plab holatlar mavjud. Sudga ariza topshirgandan so’ng, siz laboratoriyamizda ekspertiza o’tkazish to’g’risida sud xulosasini olasiz. Sudgacha qarindoshlikni aniqlash uchun DNK testini o’tkazishning ba’zi sabablari:
- Sudga taqdim etish uchun rasmiy xulosa zarur bo’lganda
- Meros olish ishlari bo’yicha nizolarda
- Fuqarolikni olish yoki immigratsiya uchun
- Aliment olish yoki oiladagi boshqa nizolarni hal qilish uchun
- Agar biologik ota mavjud bo’lmasa, otalikni o’rnatish bo’yicha nizolarni hal qilish holatlarida
- Bolaning otasi tomonidan qarindoshlaridan biri bola bilan qarindoshligiga amin bo’lmaganda.
Sudgacha genetik ekspertizasini o‘tkazish uchun belgilanishi mumkin bo‘lgan qarindoshlik holatlari:
- Buvisi / bobosining o’g’il nabirasi yoki / qiz nabirasi o’rtasidagi qarindoshlik
- Amaki / xolaning o’g’il jiyani yoki/ qiz jiyani o’rtasidagi qarindoshlik
- Aка-uka, opa-singil o’rtasidagi qarindoshlik (siblings, yarimsiblings)
- Egizaklar testi
- Ayol tomonidan qarindoshlik
- Erkaklar tomonidan qarindoshlik
- Amakivachcha va boshqa qarindoshlik
Sudgacha qarindoshlikni o'rnatish uchun DNK testini kim boshlashi mumkin
Sudgacha qarindoshlikni o’rnatish DNK testi ma’muriy organ tomonidan tayinlanadi, sud tomonidan otalikni aniqlash uchun DNK tahlilini o’tkazish va bu jarayoni boshlanishi mumkin bo’lganlar:
- Sud testida voyaga etgan har qanday ishtirokchi
- Voyaga etmagan bolaning ota yoki onasi
- Voyaga etmagan bolaning rasmiy vasiysi
- Ba’zi hollarda sud uchun DNK tahlilini o’tkazish tashabbuskori test ishtirokchisining qarindoshlari bo’lishi mumkin
- Ba’zi hollarda, sudning o’zi otalikni sud tomonidan aniqlash uchun genetik testni tayinlashi mumkin
Biz sizning vaziyatingizni tushunishga yordam beramiz. Buning uchun «Bepul maslahat« shaklidan foydalaning yoki bizga qo’ng’iroq qiling.
Sudgacha qarindoshlikni o’rnatish uchun:
DNK testini o’tkazish uchun ishtirokchilarning DNK namunasini olish jarayoni butunlay og’riqsiz va taxminan 4-6 daqiqa davom etadi. Ko’pincha, ko’rib chiqilayotgan genetik testda ishlatiladigan DNK namunasi paxta tayoqchasi (bukkal epiteliyasini olish) yordamida olingan so’lak, odamlar orasida so’lak testi deyiladi (standart DNK testi).
Agar biron sababga ko’ra standart namunani olish imkoni bo’lmasa, boshqa namunalarni olish imkoniyati mavjud, ular standart bo’lmagan namunalar deyiladi: qon, sigareta qoldiqlari, sochlar, har qanday biologik dog’lar va suyuqliklar, tirnoqlar, oshxona anjomlari va boshqalar. Tavsif va batafsil ro’yxatni ko’rish uchun bu yerga kiring.
Sudgacha qarindoshlikni o'rnatish uchun DNK tahlilini qayerda topshirish kerak
Sudgacha qarindoshlikni o'rnatish uchun DNK testini topshirish:
Sudgacha qarindoshlik DNK testi to'lovi va natijalarni qanday olish kerak
Nukusda sud uchun DNK qarindoshlik testi
Biz sud uchun zarur bo‘lgan protokol va metodikaga to‘liq muvofiq qarindoshlikni belgilash bo‘yicha genetik DNK tahlilini o‘tkazamiz. Jarayonning barcha ishtirokchilari fotosuratga olinadi, identifikatsiyalanadi. Biologik materialni olish uchun protokol tuziladi. Barcha hujjatlar imzolanadi va muhrlanadi. Laboratoriya DNK xodimlari sudgacha tibbiy ekspertizani amalga oshirish uchun to‘liq malakaga ega. Biz turli qarindoshlikni aniqlash uchun oyiga minglab DNK ekspertizasini o‘tkazamiz va biz DNK-test sohasida etakchi hisoblanamiz. Shu sababli, biz Nukus da sud-genetik ekspertiza DNK tahlilining eng past narxda 1 899 000 so’m o’tkaza olamiz. DNK testi — bizning mutaxassisligimizdir!
Bizga to’g’ridan-to’g’ri laboratoriyamizga murojaat qilib, Nukus da qarindoshlikni o’rnatish uchun eng past narxni olganingizga amin bo’lishingiz mumkin.
Eng zamonaviy uskunalar, tasdiqlangan texnikalar va ilmiy-texnik ishlanmalardan foydalangan holda, biz qarindoshlikni aniqlash uchun sudgacha bo’lgan DNK testlarini qo’shimcha ishtirokchilarsiz o’tkazishimiz mumkin (masalan, buvisi va nabirasi o’rtasidagi 99,9999% gacha qarindoshlikni aniqlash uchun , faqat buvisi va nabirasidan DNK namunalari bilan ta’minlash kifoya).
Otalik va qarindoshlikni aniqlash uchun sudgacha DNK testi (sudgacha genetik tekshiruv)
Otalikni va boshqa har qanday qarindoshlikni sud orqali aniqlash uchun siz otalik yoki qarindoshlik uchun sud genetik tekshiruvini o’tkazishingiz mumkin. Hozirgi vaqtda bu mavjud bo’lgan eng aniq usul. Ushbu usulning aniqligi 99,999999% ga etadi. Otalikni sud tomonidan belgilash uchun DNK testi O’zbekiston Respublikasining qonunchiligiga qat’iy muvofiq va barcha protsessual standartlarga muvofiq amalga oshiriladi. Genetik ekspertiza natijasida to’liq ekspert xulosasi tayyorlanadi. Bu laboratoriya muhri va genetik mutaxassisning imzosi bilan tasdiqlangan sud uchun zarur bo’lgan barcha ma’lumotlarni o’z ichiga olgan ko’p sahifali tikilgan hujjat. Bizning sud-genetik xulosalarimiz barcha sudlar tomonidan qabul qilinadi.

• Досудебный ДНК-тест на установление родства (досудебная генетическая экспертиза на родство)
Досудебный ДНК-тест на установление родства (досудебная генетическая экспертиза на родство) в Нукусе
В нашей ДНК лаборатории Вы можете установить родство в досудебном порядке. Точность метода достигает 99,99999%, что полностью соответствует и даже превышает необходимый параметр для досудебного установления родства. На данный момент это самый точный метод из всех существующих. Мы проводим досудебную генетическую экспертизу на родство в строгом соответствии с законодательством Узбекистана и с соблюдением всех процессуальных нормативов. В результате генетической экспертизы будет подготовлено полное экспертное заключение. Это многостраничный прошитый документ, содержащий всю необходимую для суда информацию, который заверяется печатью лаборатории и подписью эксперта-генетика. Сделайте ДНК-тест на досудебное установление родства и получите готовый юридический документ для предоставления в суд.
Наши судебно-генетические заключение принимаются всеми судами Узбекистана.
Судебное установление родства
Информационный ДНК-тест на родство
1 899 000 сум
В каких случаях проводят ДНК анализ на досудебное установление родства
Существует много ситуаций, при которых требуется сделать ДНК-тест на определение отцовства для суда. Можно, не получая направления суда, самостоятельно инициировать процедуру досудебной экспертизы. Вот только некоторые причины сделать тест ДНК на досудебное установление родства:
• Необходимо официальное заключение для предоставления в суд;
• В спорах по делам получения наследства;
• Для получения гражданства или для иммиграции;
• Для получения алиментов или решения других споров в семье;
• Решить споры об установлении отцовства, если биологический отец недоступен;
Примеры родства, которые могут быть установлены для проведения досудебной генетической экспертизы:
• Родство бабушки или/и дедушки с внуком или/и внучкой;
• Родство дяди или/и тети с племянником или/и племянницей;
• Родство с братом или/и сестрой (сиблинги, полусиблинги);
• Близнецовый тест (однояйцевые, разнояйцевые);
• Родство по женской линии;
• Родство по мужской линии;
• Двоюродное, троюродное и т.д. родство.
ДНК лаборатория имеет полную аккредитацию и сертификацию. Наши заключения являются полными и развернутыми. Генетическая экспертиза ДНК становится основным доказательством в судебных спорах и принимается всеми судами и государственными учреждениями Узбекистана.
Кто может инициировать ДНК-тест на досудебное установление родства
Самостоятельно начать ДНК анализ на досудебное определение родства и получить экспертное заключение для суда могут:
• Любой совершеннолетний участник судебного теста
• Любой из родителей несовершеннолетнего ребенка
• Официальный опекун несовершеннолетнего ребенка
• В некоторых случаях инициаторами выполнения ДНК анализа для суда могут быть родственники участника теста
• В некоторых случаях назначить генетический тест на судебное определение отцовства может сам суд
Как сделать ДНК-тест на родство для суда
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на родство полностью безболезненна и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе тест по слюне (стандартная проба ДНК)
Где сдать ДНК-тест для досудебного установления родства
Сдать ДНК-тест на установление родства возможно :
Как оплатить ДНК-тест на родство для суда и получить результаты
ДНК-тест на родство для суда в Нукусе
Мы проводим генетический ДНК анализ на установление родства в полном соответствии с протоколом и методикой, необходимой для суда. Все участники процесса фотографируются, идентифицируются. Составляется протокол забора биологического материала. Все документы подписываются и опечатываются. Сотрудники ДНК лаборатории полностью квалифицированы для выполнения досудебной медицинской экспертизы. Мы проводим тысячи ДНК экспертиз в месяц на установление различного родства, и это делает нас лидером в области ДНК-тестов.
Благодаря использованию самого современного оборудования, проверенных методик и научно-технических разработок досудебные ДНК-тесты для установления родства мы можем проводить без участия дополнительных участников (например, в случае определения родства между бабушкой и внуком для точности 99,9999% достаточно только предоставить ДНК образцы от бабушки и внука).
Досудебный ДНК-тест на установление отцовства и родства (досудебная генетическая экспертиза)
Для судебного установления отцовства и любого другого родства, Вы можете провести судебно-генетическую экспертизу на отцовство или родство. На данный момент — это самый точный метод из всех существующих. Точность этого метода достигает 99,999999%. ДНК-тест на судебное установление отцовства проводится в строгом соответствии с законодательством Узбекистана и с соблюдением всех процессуальных нормативов. В результате генетической экспертизы будет подготовлено полное экспертное заключение. Это многостраничный прошитый документ, содержащий всю необходимую для суда информацию, который заверяется печатью лаборатории и подписью эксперта-генетика. Наши судебно-генетические заключения принимаются всеми суда.