Nukusda sud (sud-genetik ekspertiza) uchun otalikni aniqlash uchun DNK testi
Otalikni sudgacha aniqlash uchun siz otalikni sudgacha genetik tekshiruvdan o’tkazishingiz mumkin. Hozirgi vaqtda bu mavjud bo’lgan eng aniq usul. Ushbu usulning aniqligi 99,999999% ga etadi. Otalikni sudgacha aniqlash uchun DNK testi qonun hujjatlariga qat’iy muvofiq va barcha protsessual standartlarga muvofiq amalga oshiriladi. Genetik ekspertiza natijasida to’liq ekspert xulosasi tayyorlanadi. Bu laboratoriya muhri va genetik mutaxassisning imzosi bilan tasdiqlangan sud uchun zarur bo’lgan barcha ma’lumotlarni o’z ichiga olgan ko’p sahifali tikilgan hujjat. Sudgacha otalikni aniqlash tahlilini qiling va sudga taqdim etish uchun qonuniy hujjat oling.
Bizning sud-genetik xulosalarimiz barcha sudlar tomonidan qabul qilinadi.
Axborot DNK otalik testi
Kim sud uchun otalikni aniqlash DNK testini boshlashi mumkin
Otalikni o’rnatish DNK testi ma’muriy organ- sud tomonidan tayinlanadi, otalikni sud tomonidan aniqlash uchun DNK tahlilini o’tkazish va o’tkazish jarayoni kimlar boshlanishi mumkin:
• Sud testida voyaga etgan har qanday ishtirokchi
• Voyaga etmagan bolaning ota yoki onasi
• Voyaga etmagan bolaning rasmiy vasiysi
• Ba’zi hollarda sud uchun DNK tahlilini o’tkazish tashabbuskori test ishtirokchisining qarindoshlari bo’lishi mumkin
• Ba’zi hollarda, sudning o’zi otalikni sud tomonidan aniqlash uchun genetik testni tayinlashi mumkin
Biz sizning vaziyatingizni tushunishga yordam beramiz. Buning uchun saytimizdagi «Bepul maslahat« orqali murojaat qiling yoki bizga qo’ng’iroq qiling.
Qanday hollarda otalikni sud tomonidan aniqlash uchun DNK tahlili o'tkaziladi
Sud uchun otalikni aniqlash uchun DNK testini o’tkazish talab qilinadigan ko’plab holatlar mavjud. Statistik ma’lumotlarga asoslangan holda, har oltinchi erkak birovning farzandini tarbiyalamoqda. Sudgacha otalik DNK testini o’tkazish uchun ba’zi sabablar bu yerda ko’rsatilgan:
• Sudga taqdim etish uchun rasmiy xulosa zarur bo’lganda
• Meros olish ishlari bo ‘ yicha nizolarda
• Fuqarolikni olish yoki immigratsiya uchun
• Aliment olish yoki oiladagi boshqa nizolarni hal qilish uchun
• Erkak o’z farzandining haqiqiy (biologik) otasi ekanligiga amin bo’lmaganda.
• Ayol erkaklardan qaysi biri farzandining haqiqiy otasi ekanligiga shubha qilganda.
• Bolaning ota tomonidan qarindoshlaridan biri bola bilan qarindoshligiga amin bo’lmaganda.
Sud uchun otalik DNK testini qanday qilish kerak
Otalik DNK testini o’tkazish uchun ishtirokchilarning DNK namunasini olish jarayoni butunlay og’riqsiz va taxminan 4-6 daqiqa davom etadi. Ko’pincha, ko’rib chiqilayotgan genetik testda ishlatiladigan DNK namunasi paxta tayoqchasi (bukkal epiteliyasini olish) yordamida olingan so’lak, odamlar orasida so’lak testi deyiladi (standart DNK testi).
Sud uchun otalikni aniqlash uchun DNK testini qayerda topshirish kerak
Otalikni aniqlash uchun DNK testini topshirish:
Sud uchun DNK otalik testini qanday to'lash va natijalarni olish kerak
Nukus da sud uchun DNK otalik testi
Bizning DNK laboratoriyamiz otalikni aniqlash uchun har qanday genetik DNK testlarini o’tkazish imkoniyatiga ega. Bizning xodimlarimiz sudgacha tibbiy ekspertizani o’tkazish uchun to’liq malakaga ega. Biz har oyda turli qarindoshlikni aniqlash bo’yicha minglab DNK tekshiruvlarini o’tkazamiz va bu bizni DNK tahlillari sohasida etakchiga aylantiradi. Shu sababli, biz Nukus da sud-genetik ekspertiza DNK tahlilining eng past narxda 1 599 000 so’m o’tkaza olamiz. DNK testi — bizning mutaxassisligimizdir!
Bizga to’g’ridan-to’g’ri laboratoriyamizga murojaat qilib, Nukus da otalikni o’rnatish uchun eng past narxni olganingizga amin bo’lishingiz mumkin.
Eng zamonaviy asbob-uskunalar, tasdiqlangan texnikalar va ilmiy-texnik ishlanmalardan foydalangan holda, biz otalikni aniqlash uchun sudgacha bo’lgan DNK testlarini onadan va boshqa qo’shimcha ishtirokchilarning namunalarisiz o’tkazishimiz mumkin (masalan, otalikni aniqlashda faqat ota va boladan DNK namunalarini taqdim etish kifoya).

ДНК-тест на установление отцовства для суда (судебно-генетическая экспертиза) в Нукусе
Для досудебного установления отцовства, Вы можете провести досудебную генетическую экспертизу на отцовство. На данный момент — это самый точный метод из всех существующих. Точность этого метода достигает 99,999999%. ДНК тест на досудебное определение отцовства проводится в строгом соответствии с законодательством Узбекистана и с соблюдением всех процессуальных нормативов. В результате генетической экспертизы будет подготовлено полное экспертное заключение. Это многостраничный прошитый документ, содержащий всю необходимую для суда информацию, который заверяется печатью лаборатории и подписью эксперта-генетика. Сделайте установление отцовства в досудебном порядке и получите юридический документ для предоставления в суд.
Наши судебно-генетические заключения принимаются всеми судами Узбекистана.
+998 7811 304 45Кто может инициировать ДНК-тест на судебное установление отцовства
Установление отцовства через суд по ДНК назначается административным органом, инициировать процесс и проведение ДНК анализа на судебное определение отцовства могут:
- Любой совершеннолетний участник судебного теста
- Любой из родителей несовершеннолетнего ребенка
- Официальный опекун несовершеннолетнего ребенка
- В некоторых случаях инициаторами выполнения ДНК анализа для суда могут быть родственники участника теста
- В некоторых случаях назначить генетический тест на судебное определение отцовства может сам суд
В каких случаях проводят ДНК анализ на судебное установление отцовства
Существует много ситуаций при которых требуется сделать ДНК-тест на определение отцовства для суда. Исходя из статистических данных, каждый шестой мужчина воспитывает чужого ребенка. Вот только некоторые причины сделать тест ДНК на судебное установление отцовства:
- Необходимо официальное заключение для предоставления в суд
- В спорах по делам получения наследства
- Для получения гражданства или для иммиграции
- Для получения алиментов или решения других споров в семье
- Мужчина не уверен, что именно он приходится настоящим (биологическим) отцом своему ребенку.
- Женщина сомневается кто именно из мужчин приходится настоящим отцом её ребенка.
- Кто-то из родственников ребенка со стороны отца не уверен в родстве с ребенком.
Лаборатория имеет полную аккредитацию и сертификацию. Наши заключения являются полными и развернутыми. Генетическая экспертиза ДНК становится основным доказательством в судебных спорах и принимаются всеми судами и государственными учреждениями Узбекистана.
Как сделать ДНК-тест на отцовство для суда
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на отцовство полностью безболезненна и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе тест по слюне (стандартная проба ДНК)
Где сдать ДНК тест для судебного установления отцовства
Сдать ДНК тест на установление отцовства возможно:
Как оплатить ДНК-тест на отцовство для суда и получить результаты
ДНК-тест на отцовство для суда в Нукусе
Наша ДНК лаборатория имеет возможность проведения любых генетических ДНК анализов на установление отцовства. Наши сотрудники полностью квалифицированы для выполнения судебно-медицинской экспертизы. Мы проводим тысячи ДНК экспертиз в месяц на установления различного родства и это делает нас лидером в области ДНК анализов. Благодаря этому мы можем предоставить самую низкую стоимость на оформление ДНК анализа в качестве судебно-генетической экспертизы в Нукусе. ДНК экспертиза – это наша специализация!
Обращаясь к нам напрямую, в нашу лабораторию, Вы можете быть уверены, что получаете саму низкую стоимость на установление отцовства в Нукусе.
Благодаря использованию самого современного оборудования, проверенных методик и научно-технических разработок судебные ДНК тесты для установления отцовства мы можем проводить без участия образцов от матери и других дополнительных участников (например, в случае определения отцовства достаточно только предоставить ДНК образцов от отца и ребенка).