Otalikni aniqlash uchun sudgacha DNK testi
Otalikni sudgacha aniqlash uchun siz sudgacha genetik DNK testi tekshiruvdan o’tishingiz mumkin. Hozirgi vaqtda bu mavjud bo’lgan eng aniq usul. Ushbu usulning aniqligi 99,999999% ga etadi. Otalikni sudgacha aniqlash uchun DNK testi O’zbekiston Respublikasining qonunchiligiga qat’iy muvofiq va barcha protsessual standartlarga muvofiq amalga oshiriladi. Genetik ekspertiza natijasida to’liq ekspert xulosasi tayyorlanadi. Bu laboratoriya muhri va genetik mutaxassisning imzosi bilan tasdiqlangan sud uchun zarur bo’lgan barcha ma’lumotlarni o’z ichiga olgan ko’p sahifali tikilgan hujjat. Suddan oldin otalik testini o’tkazing va sudga topshirish uchun qonuniy hujjat oling.
Bizning sud-genetik xulosalarimiz O’zbekiston Respublikasining barcha sudlari tomonidan qabul qilinadi.
Otalikni aniqlash axborot DNK testi
Kim sudgacha otalikni aniqlash uchun DNK testini boshlashi mumkin
Quyidagilar otalikni sudgacha aniqlash uchun DNK tahlilni o’tkazishni boshlashi mumkin:
• Sud testida voyaga etgan har qanday ishtirokchi
• Voyaga etmagan bolaning ota yoki onasi
• Voyaga etmagan bolaning rasmiy vasiysi
• Ba’zi hollarda sud uchun DNK tahlilini o’tkazish tashabbuskori test ishtirokchisining qarindoshlari bo’lishi mumkin
• Ba’zi hollarda, sudning o’zi otalikni sud tomonidan aniqlash uchun genetik testni tayinlashi mumkin
Biz sizning vaziyatingizni tushunishga yordam beramiz. Buning uchun saytimizdagi «Bepul maslahat« orqali murojaat qiling yoki bizga qo’ng’iroq qiling.
Qanday hollarda sudgacha otalikni aniqlash uchun DNK tahlili o'tkaziladi?
Sud uchun otalikni aniqlash uchun DNK testini o’tkazish talab qilinadigan ko’plab holatlar mavjud. Statistik ma’lumotlarga asoslangan holda, har oltinchi erkak birovning farzandini tarbiyalamoqda. Sudgacha otalik DNK testini o’tkazish uchun ba’zi sabablar bu yerda ko’rsatilgan:
• Sudga taqdim etish uchun rasmiy xulosa zarur bo’lganda
• Meros olish ishlari bo ‘ yicha nizolarda
• Fuqarolikni olish yoki immigratsiya uchun
• Aliment olish yoki oiladagi boshqa nizolarni hal qilish uchun
• Erkak o’z farzandining haqiqiy (biologik) otasi ekanligiga amin bo’lmagan holda.
• Ayol erkaklardan qaysi biri farzandining haqiqiy otasi ekanligiga shubha qilganda.
• Bolaning ota tomonidan qarindoshlaridan biri bola bilan qarindoshligiga amin bo’lmaganda.
Sud uchun otalik DNK testini qanday qilish kerak
Otalik DNK testini o’tkazish uchun ishtirokchilarning DNK namunasini olish jarayoni butunlay og’riqsiz va taxminan 4-6 daqiqa davom etadi. Ko’pincha, ko’rib chiqilayotgan genetik testda ishlatiladigan DNK namunasi paxta tayoqchasi (bukkal epiteliyasini olish) yordamida olingan so’lak, odamlar orasida so’lak testi deyiladi (standart DNK testi).
Agar biron sababga ko’ra standart namunani olish imkoni bo’lmasa, boshqa namunalarni olish imkoniyati mavjud, ular standart bo’lmagan namunalar deyiladi: qon, sigareta qoldiqlari, sochlar, har qanday biologik dog’lar va suyuqliklar, tirnoqlar,oshxona anjomlari va boshqalar.Tavsif va batafsil ro’yxatni ko’rish uchun bu yerga kiring.
Sudgacha otalikni aniqlash uchun DNK testini qayerda topshirish kerak
Otalikni aniqlash uchun DNK testini topshirish:
Sud uchun DNK otalik test to'lovi va natijalarni qanday olish kerak
Sud uchun Nukusda DNK otalik testi
Bizning DNK laboratoriyamiz otalikni aniqlash uchun har qanday genetik DNK testlarini o’tkazish imkoniyatiga ega. Bizning xodimlarimiz sudgacha tibbiy ekspertizani o’tkazish uchun to’liq malakaga ega. Biz har oyda turli qarindoshlikni aniqlash bo’yicha minglab DNK tekshiruvlarini o’tkazamiz va bu bizni DNK tahlillari sohasida etakchiga aylantiradi. Shu sababli, biz Nukus da sud-genetik ekspertiza DNK tahlilining eng past narxda 9 890 rublda o’tkaza olamiz. DNK testi — bizning mutaxassisligimizdir!
Bizga to’g’ridan-to’g’ri laboratoriyamizga murojaat qilib, Nukusda otalikni o’rnatish uchun eng past narxni olganingizga amin bo’lishingiz mumkin.
Eng zamonaviy asbob-uskunalar, tasdiqlangan texnikalar va ilmiy-texnik ishlanmalardan foydalangan holda, biz otalikni aniqlash uchun sudgacha bo’lgan DNK testlarini onadan va boshqa qo’shimcha ishtirokchilarning namunalarisiz o’tkazishimiz mumkin (masalan, otalikni aniqlashda faqat ota va boladan DNK namunalarini taqdim etish kifoya).
Bizning mutaxassislarimiz sizning vaziyatingizni tushunishga yordam beradi. Bepul maslahat va Nukusda otalik DNK testini o’tkazish uchun , saytimizdagi shaklni to’ldiring yoki 24 soat davomida xizmat ko’rsatadigan telefon raqamiga +998 7120 505 32 qo’ng’iroq qiling.

• Досудебный ДНК-тест на установление отцовства (досудебная генетическая экспертиза)
Для досудебного установления отцовства,  Вы можете провести досудебную генетическую экспертизу на отцовство. На данный момент — это самый точный метод из всех существующих. Точность этого метода достигает 99,999999%. ДНК тест на досудебное определение отцовства проводится в строгом соответствии с законодательством Узбекистана и с соблюдением всех процессуальных нормативов. В результате генетической экспертизы будет подготовлено полное экспертное заключение. Это многостраничный прошитый документ, содержащий всю необходимую для суда информацию, который заверяется печатью лаборатории и подписью эксперта-генетика. Сделайте установление отцовства в досудебном порядке и получите юридический документ для предоставления в суд.
Наши судебно-генетические заключения принимаются всеми судами Узбекистана.
Судебное установление отцовства
Информационный ДНК тест на отцовство
Кто может инициировать ДНК тест на досудебное установление отцовства
Начать проведение ДНК анализа на досудебное определение отцовства могут:
• Любой совершеннолетний участник судебного теста
• Любой из родителей несовершеннолетнего ребенка
• Официальный опекун несовершеннолетнего ребенка
• В некоторых случаях инициаторами выполнения ДНК анализа для суда могут быть родственники участника теста
• В некоторых случаях назначить генетический тест на судебное определение отцовства может сам суд
В каких случаях проводят ДНК анализ на досудебное установление отцовства
Существует много ситуаций при которых требуется сделать ДНК тест на определение отцовства для суда. Исходя из статистических данных, каждый шестой мужчина воспитывает чужого ребенка. Вот только некоторые причины сделать тест ДНК на досудебное установление отцовства:
• Необходимо официальное заключение для предоставления в суд
• В спорах по делам получения наследства
• Для получения гражданства или для иммиграции
• Для получения алиментов или решения других споров в семье
• Женщина сомневается кто именно из мужчин приходится настоящим отцом её ребенка.
ДНК лаборатория имеет полную аккредитацию и сертификацию. Наши заключения являются полными и развернутыми. Генетическая экспертиза ДНК становится основным доказательством в судебных спорах и принимаются всеми судами и государственными учреждениями Узбекистана.
КАК СДЕЛАТЬ ДНК ТЕСТ НА ОТЦОВСТВО ДЛЯ СУДА
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на отцовство полностью безболезненна и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе тест по слюне (стандартная проба ДНК)
Где сдать ДНК тест для досудебного установления отцовства
Сдать ДНК тест на установление отцовства возможно :
Как оплатить ДНК тест на отцовство для суда и получить результаты
ДНК тест на отцовство для суда в Нукусе
Наша ДНК лаборатория имеет возможность проведения любых генетических ДНК анализов на установление отцовства. Наши сотрудники полностью квалифицированы для выполнения досудебной медицинской экспертизы. Мы проводим тысячи ДНК экспертиз в месяц на установления различного родства и это делает нас лидером в области ДНК анализов. Благодаря этому мы можем предоставить самую низкую стоимость на оформление ДНК анализа в качестве судебно-генетической экспертизы в Нукусе . ДНК экспертиза – это наша специализация!
Обращаясь к нам напрямую, в нашу лабораторию, Вы можете быть уверены, что получаете саму низкую стоимость на установление отцовства в Нукусе.
Благодаря использованию самого современного оборудования, проверенных методик и научно-технических разработок досудебные ДНК тесты для установления отцовства мы можем проводить без участия образцов от матери и других дополнительных участников (например, в случае определения отцовства достаточно только предоставить ДНК образцов от отца и ребенка).
Наши специалисты помогут разобраться в Вашей конкретной ситуации. Для этого получите бесплатную консультацию и пройдите ДНК тест в Нукусе заполнив форму на нашем сайте или позвонив по телефону: +998 7120 505 32 круглосуточно.